رزومه مناسب – از صفر تا صد نوشتن رزومه مناسب

رزومه مناسب

آیا به دنبال شغل جدیدی هستید؟ ما در پست‌های آینده به شما آموزش می‌دهیم چطور رزومه مناسب بنویسید که در میان سایر متقاضیان بدرخشید.

چگونه می‌توان رزومه مناسب نوشت؟ از صفر تا صد نوشتن رزومه مناسب

شما تصمیم دارید شروع به جستجوی شغل رؤیایی خود نمایید اما هنوز یک کار مهم را بلد نیستید: نوشتن رزومه مناسب.
در شکار شغل مناسبتان اولین و مهم‌ترین عاملی که به چشم می‌آید رزومه مناسب شماست. متخصصین ما در جابیار با سال‌ها تخصص در استخدام، کارورزی و آموزش نیروی کار بیش از هر عامل دیگری بر نحوه نگارش رزومه شما تأکید دارند. آن‌ها معتقدند وقتی یک رزومه مناسب در دست داشته باشید درهای استخدام در شغل مناسب و هیجان‌انگیزتان یکی پس از دیگری به روی شما بازخواهد شد. پس پست‌های آینده ما را دنبال کنید.

در جامعه امروز هر فرصت شغلی به‌سان موقعیتی طلایی می‌ماند و از دست دادن آن حسرت بزرگی ایجاد خواهد کرد. بنابراین ما هم با شما در فوق استرس‌زا بودن فرآیند خلاصه کردن تمام سابقه و فعالیت‌های تحصیلی و کاری در یک صفحه که می‌تواند آینده چند سال دیگر شما را تعیین کرده، موافقیم. اما نگران نباشید متخصصین ما در جابیار چکیده تمام تجربیات خود را به‌تدریج و در طی پست‌های آینده به شما آموزش می‌دهند و در قدم‌به‌قدم مسیر کاریابی و استخدام در کنار شما و همراه شما خواهند بود.

حالا اگر به شما بگوییم تمام این مسیر آن‌قدری که شما تصور می‌کنید، دلهره‌آور و مشقت‌بار نیست. چطور؟ کارشناسان ما از تمام منابع و امکانات خود استفاده خواهند کرد تا مسیر کاریابی و استخدام در شغل رؤیاییان را برای شما آسان‌تر کنند. اگر هنوز فکر می‌کنید در نوشتن یک رزومه مناسب تمام عیار و برجسته خیلی توانا نیستید با ما همراه باشید.

گام‌های نوشتن رزومه مناسب

اولین گام در نوشتن رزومه‌ مناسب که نظر کارفرما را در بین تعداد زیادی نمونه مشابه جلب کند، انتخاب مؤلفه‌های مناسب است.
رزومه‌ها معمولاً تک سایز و تک‌شکل نیستند. به‌عنوان یک تازه‌کار، قالبی که شما استفاده می‌کنید و اطلاعاتی که شما باید در رزومه خود برجسته نمایید. بیشتر بستگی به حوزه تخصصی شما دارد. بنابراین شما باید ساختار رزومه خود را متناسب با استانداردهای حوزه‌ی کاری خود و شغلی که می‌خواهید برای استخدام در آن اقدام نمایید، انتخاب کنید. اما سریع‌ترین راه برای پیدا کردن این قالب چیست؟ یکی از بهترین روش‌ها، کمک گرفتن از توصیه‎‌های متخصصین ما در جابیار و مشاهده نمونه قالب‌های موجود در سایت ما می‌باشد.

نکته حائز اهمیت بعدی در انتخاب قالب و سایز رزومه، میزان سابقه کار شما می‌باشد. پاسخ به سؤال قدیمی و کلیشه‌ای “رزومه من باید چند صفحه باشد؟” بستگی به میزان سابقه‌ای دارد که شما در حوزه کاری خود کسب نموده‌اید. به‌عنوان یک قانون کلی، کارجوهایی که زیر ۳ سال سابقه کاری دارند بهتر است رزومه یک صفحه‌ای داشته باشند. کارجوهایی که سابقه کاری بیشتری دارند می‌توانند رزومه طولانی‌تری داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که کارفرما زمان زیادی برای خواندن طولانی‌‌ترین رمان تاریخ را ندارد. کارشناسان ما در جابیار طبق تجربه کاری خود در حوزه استخدام و کاریابی اکیداً اظهار می‌کنند که کارفرما به‌طور میانگین بیشتر از ۳ ثانیه روی هر رزومه زمان نمی‌گذارد. بنابراین کلید موفقیت شما “مختصر و مفید بودن” است. کارشناسان ما عقیده دارند اگر شما از هر مسئولیتی که به عهده داشتید نام ببرید کارفرما تمرکز و توجه خود را به‌کلی از دست می‌دهد.

معمولاً بهترین شیوه برای نوشتن رزومه مناسب در نظر گرفتن سلسله‌ی زمانی شغلی شما می‌باشد. به این معنی که شغل‌های خود را به ترتیب زمانی بیان کنید. البته رعایت یک نکته ضروری است. فراموش نکنید اگر شما کسی هستید که شغل‌های زیادی را عوض کرده‌اید از این شیوه استفاده نکنید.
با ما در ادامه مسیر استخدام و کاریابی همراه باشید.

بخشهای رزومه مناسب

در ادامه توصیه‌های مفید برای هرچه چشم‌گیرتر کردن رزومه و تسهیل هر چه بیشتر مسیر کاریابی و استخدام امروز به یک گام مهم و اساسی می‌پردازیم. در آماده‌سازی یک رزومه برجسته یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در نظر گرفته شود پی‌ریزی مناسب می‌باشد.
فارغ از اینکه شغل رؤیایی شما در کدام صنعت یا حوزه قرار دارد یک سری بایدها و نبایدهای ثابت در رزومه نویسی هست که در تمام انواع رزومه ثابت و قابل‌تأمل می‌باشد. کارشناسان ما در جابیار لیستی از این بایدها و نبایدها به شرح زیر تهیه‌کرده‌اند:
• سابقه کاری
• عناوین شغلی
• مسئولیت‌ها
• مدت‌زمانی که در هر موقعیت شغلی بوده‌اید

تجربه متخصصین کاریابی نشان می‌دهد، نمایش یک خط زمانی در مسیر شغلی‌تان بهترین و خلاصه‌ترین گزینه ممکن است. این خط زمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن خلاصه‌ای از کلیه‌ی قابلیت‌ها و توانایی‌های شما که در طی چند سال سابقه کاری خود به دست آورده‌اید را به کارفرما نشان می‌دهد.

حتی اگر می‌خواهید از یک “رزومه کارکردی” در برابر یک “رزومه سلسله مراتبی” استفاده کنید، بازهم قرار دادن سالهای کاری ضروری می‌باشد. اما شکل و قالب ارائه این اطلاعات به عهده خود شما خواهد بود و بستگی به سلیقه فردی شما دارد.
در ضمن تا فراموش نکردیم، یادتان نرود شماره تماس و اطلاعات دسترسی خود را در رزومه خود قرار دهید. حتی اگر بهترین رزومه دنیا را هم داشته باشید وقتی راهی برای تماس با شما وجود نداشته باشد، فرصت را ازدست‌داده‌اید. در این راستا در نظر بگیرید فقط اطلاعات ضروری را در رزومه خود قرار دهید یعنی قرار دادن آدرس دقیق محل سکونتتان ضرورتی ندارد و فقط به نام شهر و حتی‌الامکان نام محله خود بسنده نمایید.

در ضمن نوشتن شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت در کنار ایمیلی که همیشه آن را چک می‌کنید جز اقدامات اساسی هستند. قرار دادن عکس و اطلاعات فردی هم توسط بسیاری از کارشناسان توصیه اکید شده است چون تصویر کامل و جامعی در کنار سایر اطلاعات شما از شما ارائه می‌دهد.

کلمات کلیدی رزومه مناسب

همراهان عزیز برای داشتن بهترین و برجسته‌ترین رزومه ممکن در بین خیل بیشمار رزومه‌هایی که به دست کارفرما می‌رسد، یکی از نکات حائز اهمیت استفاده از کلمات کلیدی است.

کارشناسان و متخصصین ما در جابیار که سابقه سالها تجربه و پژوهش در حوزه استخدام و کاریابی دارند در مورد استفاده از کلمات کلیدی توضیح می‌دهند که بسیاری از شرکت‌ها وقت لازم برای بررسی چندصد رزومه رسیده را ندارند بنابراین از یک سیستم غربال‌گری اتوماتیک استفاده می‌نمایند که این سیستم‌های ساده و ارزان قیمت تنها نسبت به کلمات خاصی در رزومه شما حساسیت دارند و حتی اگر شما بهترین گزینه محتمل برای این فرصت شغلی باشید ولی هوشمندانه از این کلمات استفاده نکرده باشید، متاسفانه در همین گام اول حذف خواهید شد.این کلمات کلیدی عموما کلمات یا عباراتی هستند که برای کارفرما دارای اهمیت می‌باشند.

پس متوجه شدید که باید از کلمات کلیدی در رزومه خود استفاده کنید اما توجه کنید این استفاده باید زیرکانه و با ظرافت باشد چون ما امیدواریم در انتهای راه کاریابی و استخدام رزومه شما نهایتا توسط یک انسان بررسی و ارزیابی شود در نتیجه استفاده صرف و بی‌ربط یک سری کلمه کلیدی در کنار هم اثرگذار نخواهد بود.

حالا فکر می‌کنید به‌خوبی از عهده پیدا کردن کلمات و عبارات کلیدی برای موفقیت در مرحله غربالگری اتوماتیک هستید؟ اگر شما قادر به این کار می‌باشید که می‌توانید با نظرات و ایده‌های خود در قسمت نظرات همین پست به سایر دوستانتان هم کمک کنید. اما اگر تازه‌کار هستید و اطلاع چندانی در مورد این موضوع ندارید یکی از بهترین روش‌های دستیابی به این اطلاعات مطالعه دقیق شرح شغل موردنظر و آگهی شغلی شرکت طرف قرارداد شما در سایت ما می‌باشد. کارفرما عموماً در آگهی فرصت شغلی به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که برایش اهمیت دارد، اشاره می‌کند پس با صرف چند دقیقه وقت و چند گرم فسفر می‌توانید به‌راحتی به مواد اولیه رزومه رؤیایی خود دست پیدا کنید.

در ادامه این مسیر نیز با متخصصان و کارشناسان ما همراه باشید.

مورد نویسنده: امین رضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *